دانلود رساله طراحی کتابخانه عمومی (بسیار کامل و کاربردی)

رساله طراحی کتابخانه عمومی معمولا یکی از پیچیده ترین انواع در معماری به شمار می رود. استاندارهای بسیار زیادی در طراحی یک کتابخانه باید مد نظر باشد. از همین جهت در این مطلب بصورت تخصصی به رساله کتاخانه عمومی تقدیم می گردد.

یک – دانلود رساله طراحی کتابخانه عمومی با رویکرد خدمات اجتماعی 

این رساله مربوط به یک کتابخانه در شهر زاهدان می باشد. شهر زاهدان یکی از شهرهای کشور است که از نظر فضاهای فرهنگی و اجتماعی دارای کمبودهای زیادی است. با این حال وجود دانشگاه های متعدد و نیاز به تحقیق از اصلی ترین چالش های شهری زاهدان به شمار می رود به همین جهت احداث کتابخانه در این شهر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

از منظر اجتماعی کتابخانه همیشه ارزش بالایی داشه است. بطوریکه همیشه بعنوان مکانی که افراد فرهیخته به آن رفت و آمد دارند، مورد احترام مردم بوده است. کتابخانه از منظر مسئولیت های اجتماعی نیز بسیار مورد توجه است. از جمله کارکردهای کتابخانه در این زمینه می توان به تغییر و توسعه ارزش ها، تقویت آموزش و پژوهش، افزایش آگاهی عمومی، زیاد شدن فرهنگ مطالعه و … اشاره کرد.

رساله کتابخانه عمومی

فضل اول این رساله به مطالعات پایه پرداخته است. لزوم وجود کتابخانه عمومی و همچنین بررسی نقش تاریخی آن در این فصل بطور کامل بررسی شده است.

فصل دوم به مطالعات زمینه اختصاص یافته است. در این بخش نقش کتابخانه در شهر زاهدان و اهمیت پیاده سازی آن مورد بحث قرار گرفته است. بررسی کتابخانه های بزرگ ایران به همراه معرفی انواع کتابخانه از دیگر مباحث مطرح شده این فصل می باشد.

 فصل سوم و چهارم به بررسی چند نمونه از خدمات عمومی کتابخانه ها، مطالعات تطبیقی از دیگر موضوعات اختصاص یافته است.

فصل پنچم بطور کامل موضوع اصول طراحی و معماری کتابخانه را مورد بررسی قرار داده است. بررسی فضاهای داخلی، مباحث کمی طراحی و سایر ریزفضاهایی یک کتابخانه از دیگر بخش های این فصل رساله کتابخانه عمومی به شمار می رود. در این تمام فضاهای یک کتابخانه عمومی بطور کامل و جامع از طریق ارائه جداول مختلف بررسی شده است.

 

  • تعداد صفحه : 170 صفجه
  • نوع فایل : پی دی اف
  • قیمت : 7/500 تومان

از این فایل برای الگوبرداری و ایده پردازی در مورد طراحی کتابخانه می توان استفاده کرد.

 

 

سایت فایل معماری دارای مطالب زیادی در حوزه کتابخانه، دانشگاه و مدرسه است که می توانید از لینک های زیر به آنها دسترسی داشته باشید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در صورت هرگونه مشکل با آیدی ما در تلگرام در ارتباط باشید :کلیک کنید
+