دانلود 2 پایان نامه معماری خانه سالمندان بسیار کامل

با تغییر سبک زندگی افراد و مشغله های بسیار زیاد افراد جوانان امروزه زندگی سالمندان در گروه های دسته جمعی در خانه های سالمندان رایج تر از گذشته شده است. استقبال بیشتر از این مراکز با تغییر در طراحی و معماری آنها همراه شده است. به طوری که محیط داخلی این فضاها گرم تر و صمیمی تر از قبل طراحی می شود. توجه به استانداردها در طراحی معماری خانه سالمندان آسایش و راحتی بیشتر آنها را به دنبال دارد. در این مطلب با دانلود 2 پایان نامه معماری خانه سالمندان بسیار کامل در خدمت شما خواهیم بود.

اتاق های استراحت سالمندان باید حداکثر چهار نفره باشند. وجود نور کافی و مناسب، دسترسی آسان و راحت به توالت و حمام، وجود دستگیره های نگهدارنده در اغلب بخش ها از قبیل سالن، راهرو ها، توالت و حمام ضروری است. از قرار دادن اشیاء غیر ضروری در مسیر رفت و آمد سالمندان خودداری شود.

طراحی فضا در بخش های مختلف باید طوری باشد که فرد با ویلچر به راحتی حرکت کند. امکانات تفریحی و فضاهایی برای ورزش و پیاده روی متناسب با سن و سال این افراد در ارتقاء سطح زندگی و روحیه آنان تاثیر زیادی دارد.

یک – طراحی معماری خانه سالمندان در آبادان

پلان خانه سالمندان که در شهر آبادان استان خوزستان بنا شده است دارای مساحتی بالغ بر 14 هزار متر مربع می باشد. این مجموعه دارای امکانات زیادی از جمله کتابخانه، مراکز فیزیو تراپی، اتاق های سه و چهار نفره می باشد و از این نظر جز خانه های سالمندان بسیار کامل به شمار می رود. از ویژگی های این پایان نامه معماری خانه سالمندان می توان به وجود پلان اتوکدی کامل به همراه فایل ورد پروژه اشاره کرد.

پایان نامه معماری خانه سالمندان

در فصل اول و دوم پس از بررسی اقلیم آبادان و تحلیل سایت به ویژگی های بومی استان خوزستان اشاره شده است. در فصول بعدی نمونه های موردی خانه سالمندان در کشور و خارج بررسی می شود. برنامه فیزیکی خانه سالمندان و استانداردهای معماری آن از دیگر بخش های پایان نامه به شمار می رود. در نهایت سازه و تاسیسات و مبانی نظری پروژه نیز بررسی شده است.

  • نوع فایل : ورد – 165 صفحه به همراه پلان اتوکدی
  • برای دانلود به انتهای مطلب مراجعه کنید

 

دو – پایان نامه معماری خانه سالمندان در آذربایجان غربی

این پایان نامه در پنج فصل تهیه شده است. در فصول اولیه به تاریخچه خانه سالمندان و شناخت نیازمندی های آن پرداخته می شود. فصل دوم به طور کلی به استانداردهای معماری خانه سالمندان و فصل سوم به ارتباط بین فناوری و سالمندان می پردازد. در فصل چهارم بطور کلی در مورد محیط طرح مطالبی بیان شده است.

به طور کلی ظرفیت اتاق های خانه های سالمندان نباید بیش از ۴ نفر باشند. اتاق باید دارای یک پنجره به منظور تامین نور طبیعی باشد. از طرف دیگر باید در اتاق فضای کافی برای حرکت ویلچر در نظر گرفته شود. حتما در داخل واحد علاوه بر توالت حمام نیز وجود داشته باشد. کنار تختخواب سالمند باید زنگی برای صدا زدن فوری پرستاران تعبیه شود. آب خوردن نیز لازم است که در دسترس فرد سالمند باشد. در کنار تخت باید صندلی راحتی قرار داشته باشد. شرایط باید برای مطالعه سالمند در تختخواب فراهم شود. لازم است که  از طریق چراغ مطالعه کوچک در کنار یا بالای تخت نور کافی برای مطالعه فراهم شود.

در فاصله بین تختخواب های اتاق پرده هایی در نظر گرفته شود که در صورتی که فرد سالمند احساس نیاز به فضای خصوصی داشت پرده ها را بکشد. تا جای ممکن استقلال فردی سالمندان حفظ شود. هر چقدر حریم خصوصی سالمندان بهتر حفظ شود احساس آرامش و رضایت بیشتری خواهند داشت. هر فرد سالمند باید کمد جداگانه داشته باشد. در صورت امکان و تمایل تلفن در هر اتاق وجود باشد. تمیزی و نظافت اتاق ها، راحتی تختخواب، تمیزی تشک و ملحفه و سایر لوازم بسیار ضروری و مهم است.

  • نوع فایل : ورد – 155 صفحه
  • برای دانلود به انتهای مطلب مراجعه کنید

 

دانلود همه پایان نامه های خانه سالمندان

در این بخش می توانید همه فایل های ارائه شده در قسمت های بالایی را با هم دانلود کنید.

 

موارد موجود در پکیج (جزئیات هر پروژه در قسمت هایی بالایی توضیح داده شده است) :

  • یک – طراحی معماری خانه سالمندان در آبادان (بسیار کامل)
  • دو – پایان نامه معماری خانه سالمندان در آذربایجان غربی (ورد – 155 صفحه)

 

قیمت (همه موارد بالا با هم) : 65/500 تومان

 

لینک دانلود بلافاصله بعد از خرید نمایان می شود.

شماره پشتیبانی : 09307490566

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *