دانلود کامل ترین پایان نامه معماری اقامتگاه بین راهی

فاصله شهرها از یکدیگر و سفر باعث ایجاد اقامتگاه بین راهی در جاده ها شده است. این نکته زمانی اهمیت پیدا می کند که درصد بزرگی از سفرها از طریق جاده انجام می شود و به همین دلیل اقامتگاه های بین راهی از اهمیت زیادی برخوردار هستند. در این مطلب از سایت فایل معماری با ارائه پایان نامه معماری اقامتگاه بین راهی در خدمت شما خواهیم بود.

مجتمع های اقامتی بین راهی مفهوم تازه ای در معماری نیست و این اقامتگاه ها از زمان های گذشته با عناوینی همچون کاروانسرا وجود داشته اند. سبک معماری که در مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی استفاده می شود معمولا درون گرا است. از چالش های اصلی این اقامتگاه می توان به امنیت این مجتمع ها اشاره کرد. دوری از شهر مهمترین دلیل این چالش به شمار می رود.

پروژه معماری اقامتگاه بین راهی

معمولا بدلیل مکان های احداث اقامتگاه ها، هیچ گونه بنایی در اطراف این سازه ها دیده نمی شود و این مورد نیز یکی از چالش های معماری اقامتگاه بین راهی به شمار می رود.

همچنین از دیگر موضوعات مهم در اقامتگاه های طیف وسیعی از خدماتی است که باید به مسافران ارائه دهند. این خدمات شامل سوخت رسانی، غذا، محل استراحت و … می باشد که معماری این مجموعه ها را تا حدی پیچیده کرده است.

 

دانلود پروژه معماری اقامتگاه بین راهی (رساله)

یکی از شهرهای کشور که سالانه میلیون ها نفر به آن مسافرت می کنند، شهر قم است. در این رساله معماری یک اقامتگاه بین راهی در محور قم – شاهرود  را بررسی خواهیم کرد. مجتمع خدمات رفاهی که در این رساله بررسی شده است در زمینی به ابعاد 3 هکتار ساخته شده است. این وسعت زمین می تواند پاسخگوی طیف وسیعی از خدماتی که قرار است این مجتمع ارائه دهد خواهد بود.

در فصل اول ابتدا مبحث مکانیابی اقامتگاه بحث شده و یک مکان برای آن در نظر گرفته شده است. از نکات دیگر این فصل می توان به بررسی سوابق مجتمع های اقامتی رفاهی در کشور و جهان اشاره کرد. این فصل جدول کاملی در مورد اقامتگاه های کشور های مختلف جهان از جمله کشورهای اروپایی را در خود جای داده است.

پروژه معماری اقامتگاه بین راهی

در فصل دوم بصورت کامل تری تاریخ اقامتگاه در کشور بررسی شده است. در ابتدای این فصل چندین کاروانسرا با ارائه پلان ها و توضیحات کامل مورد تحلیل قرار گرفته است.

فصل سوم به دو بخش تقسیم شده است. در بخش اول استان قم از نظر اقلیم آب و هوا ، راه های ارتباطی، اقتاد و … مورد بررسی قرار گرفته است. در قسمت دوم این فصل معماری اقامتگاه های بین راهی معروف کشور از جمله شهر آفتاب قم، مهتاب بررسی شده است. همچنین بررسی نمونه های مشابه اقامتگاه در خارج از کشور نیز بخشی از این فصل را به خود اختصاص داده است.

قبل از اجرای هر طرح معماری ریزفضا ها و برنامه فیزیکی آن بطور کامل استخراج شود. در ادامه فصل سوم بطور کامل ابعاد، اصول، ضوابط و معیارها، یک مجتمع اقامتی بین راهی با همه جزئیات (سرویس بهداشتی، رستوران، پمپ بنزین نمازخانه و …) بطور کامل بررسی و جدول ابعاد به همراه پلان ارائه شده است. در فصل آخر نیز نمای کلی از این مجتمع رفاهی بین راهی ارائه شده است.

فصول پایان نامه معماری اقامتگاه بین راهی :

  • فصل اول – مطالعات پایه ( مبانی نظری )
  • فصل دوم – مطالعات معماری اقامتگاه
  • فصل سوم – مطالعات بستر طرح
  • فصل چهارم – روند طراحی
  • پلان اتوکدی پروژه

 

  • نوع فایل : ورد – 108 صفحه
  • قیمت : 25/500 تومان

 

لینک دانلود بلافاصله بعد از خرید نمایان می شود.

 

در سایت فایل معماری پروژه کامل مجتمع بین راهی نیز وجود دارد که از طریق لینک های زیر می توانید به آنها دسترسی داشته باشید :

Related Posts

شماره پشتیبانی : 09307490566

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *