گودبرداری به روش انکراژ چطور انجام می شود؟

برای انجام گودبرداری به روش انکراژ و به واقع مهارسازی گود به وسیله انکر، باید ابتدا گمانه حفر شده و مهارها داخل آن جای گذاری شوند. سپس تزریق دوغاب داخل گمانه صورت گرفته و مهارها به وسیله جک کشیده خواهند شد.

گودبرداری به روش انکراژ

گودبرداری به روش انکراژ

گودبرداری به روش انکراژ شباهت زیادی به گودبرداری به روش نلینیگ دارد و در هر دو روش از یک سیستم مشابه استفاده می شود.

در این سیستم امکان این وجود دارد که با به کار بردن شمع های فولادی، استحکام بیشتری به گود بخشیده شود. به این منظور، باید حتما حفاری ها در فواصل منطقی و از پیش تعیین شده توسط مهندس طراح، صورت بگیرد.

عمق در نظر گرفته شده برای هر یک از چاه های حفاری، لازم است که به میزان کافی بیشتر از عمق گود باشد تا قرار گرفتن شمع بتنی داخل آن ها، به طور صحیح انجام شده و درگیری لازم اتفاق بیفتد. پس از آن که بتن ریزی نیز در این چاه ها تزریق شده و گیر لازم ایجاد شد، امکان شروع گودبرداری وجود دارد.

گودبرداری به روش انکراژ

اگر تصمیم به استفاده از تاندون های میلگردی باشد، باید آرماتور را داخل گمانه قرار داد و در بخش هایی که احتیاجی به تزریق نباشد، از غلاف های پلاستیکی استفاده می شود. با اضافه کردن دوغاب در حالتی که مقاومت 7 روزه داشته باشد، جک های هیدرولیکی کشیده می شوند. (در نظر داشته باشید که در شرایطی لازم است به جای آرماتور از استرندهای یک شاخه یا چند شاخه استفاده شود.)

پس از آن که خاک برداری تا نخستین تراز انکر انجام گرفت، باید انکر نصب شده و همین طور مرحله به مرحله کار پیش برود. نکته: با تزریق دوغاب به داخل چاه و دستیابی به سطح مقاومت لازم، باید جک های هیدرولیکی کشیده شوند. با کشیده شدن جک ها، صفحه خاکی داخل گود، به خاک پشت آن، به اصطلاح دوخته شده و استحکام لازم در گود، ایجاد می شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در صورت هرگونه مشکل با آیدی ما در تلگرام در ارتباط باشید :کلیک کنید