استانداردهای ساخت هتل 4 ستاره کدامند؟

برای طراحی پلان هتل 4 ستاره ، با استانداردهای به مراتب سخت تری روبرو هستیم و باید حداقل 50 اتاق در ساخت هتل در نظر گرفته شود. استانداردهای ساخت هتل 4 ستاره زمینه شباهت زیادی به استانداردهای ساخت هتل های 5 ستاره داشته و تنها به لحاظ ابعاد زمین زیربنا و برخی امکانات تفریحی و جانبی، در تفاوت قرار می گیرند.

هتل 4 ستاره

استانداردهای ساخت هتل 4 ستاره

در هتل های 4 ستاره، حداقل 50 اتاق داریم و باید هر یک از اتاق ها به سرویس بهداشتی و حمام مجهز باشد. حمام اتاق ها نیز لازم است که با وان همراه بوده و حتما دارای فضای کافی دوش باشد.

متراژ اتاق های یک نفره در هتل های 4 ستاره حداقل 14 متر مربع در نظر گرفته شده و اتاق های دو نفره نیز باید حداقل 16 متر مربع مساحت داشته باشند. از تجهیزات رفاهی داخل اتاق های 4 ستاره، می توان به تخت خواب، میز آرایش، میز و صندلی، مینی بار و … اشاره کرد.

هتل 4 ستاره

در هتل های 4 ستاره، حداقل یک رستوران باید در نظر گرفته شود و فضای آن جوابگوی حداقل یک دوم مسافران هتل باشد. همین طور در طراحی هتل های 4 ستاره، نیازمند طراحی لابی هتل هستیم. این لابی شامل مبلمان، میز پذیرش، انبار بار و چمدان، باربری و غیره خواهد بود.

در هتل های چهار ستاره که دارای پلان بیش از یک طبقه باشند، تعبیه آسانسور ضروری خواهد بود. اگر به خاطر داشته باشید در خصوص هتل های سه ستاره ضرورت آسانسور در ساختمان های بیش از دو طبقه مطرح شد. راهروهای طبقات نیز باید مفروش بوده یا با موکت اعلا فرش شده باشد. در هر طبقه نیز یک سرویس بهداشتی ویژه بانوان و یک سرویس جداگانه ویژه آقایان در نظر گرفته می شود.

پرسنل بخش پذیرش و خدمات هتل های چهار ستاره باید یک زبان خارجی را به صورت روان مسلط بوده و همگی از لباس های فرم متحدالشکل استفاده نمایند. پارکینگ مستقل برای هتل یا در نظر گرفتن فضای پارک برای مسافرانی که دارای خودرو شخصی هستند نیز از الزامات هتل های 4 ستاره به حساب می آید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در صورت هرگونه مشکل با آیدی ما در تلگرام در ارتباط باشید :کلیک کنید