دانلود کامل ترین برنامه فیزیکی موزه و مطالعات موزه (5 فایل)

یکی از اصول اساسی در معماری موزه این است که در اتاق های نمایشگاه درب ها نباید رو به روی هم باشند. همچنین در طراحی موزه از اتاق های مستطیل شکل بزرگ که توسط پنل هایی به واحدهای مختلف تقسیم شده اند؛ اما سقف و نورگیر در تمام این بخش های یکسان است باید پرهیز کرد. در این مطلب با دانلود 5 فایل کامل در مورد برنامه فیزیکی موزه و مطالعات موزه در خدمت شما خواهیم بود.

یک – مطالعات موزه

هر سرزمینی بی شک ،تاریخ و پیشینه ای دارد که فرهنگ و تمدن مردم آن سرزمین را شکل داده است و مردمان هر سرزمین همواره به  گذشته و گذشتگان خود افتخار کرده اند و آنرا مایه سر بلندی و پشتوانه ای برای آینده خود به شمار آورده و می آورند. سرزمین ما ، ایران نیز که از قدمتی چند هزار ساله و پر افتخار برخوردار است  دارای فرهنگ ، تمدن ، هنر و پیشینه ای غنی و شایان است . در خور توجه اینکه کشور های اندکی در جهان از چنین موقعیت، اعتبار و امکانی برخوردار دارند،باشد که این ارزش و این نعمت را غنیمت شمریم و بیش از پیش فدرش را بدانیم.

برنامه فیزیکی موزه

سرزمین های گوناگون برای شناختن و شناساندن فرهنگ و تمدن سرزمین خویش و حتی تداوم و پربارتر کردن آن به راهکار ها و فعالیت های متنوعی روی آورده اند .در این میان، احداث موزه ها در کشور ها مختلف از جایگاه  خاصی بر خوردار است ،جرا که از طریق موزه می توان دست کم گو شه ای از فرهنگ و هنر و تمدن هد سر زمینی را به مردم آن سرزمین و دیگر سرزمین ها شناساند.

در این فایل بطور کامل معماری موزه تشریح شده است. در بخش دوم این فایل بطور کامل و جامع ضوابط و استانداردهای معماری موزه بیان می شود. برنامه فیزیکی و عملکردی موزه از دیگر بخش های این فایل بسیار عالی می باشد که در آن مواردی همچون عرصه بندی کل مجموعه، عرصه ادرای، عرصه خدمات رفاهی و عمومی، عرصه خدمات پشتیبانی و … دیده می شود.

 • نوع فایل : ورد – 70 صفحه
 • برای دانلود به انتهای مطلب مراجعه کنیددو – کامل ترین برنامه فیزیکی موزه

برنامه فیزیکی موزه یک جنبه بسیار مهم در ایجاد تجربه گردشگران و بازدیدکنندگان موزه دارد. این برنامه به طراحی دقیق فضاها و استفاده از اشیاء نمایشی برای ارائه مجموعه هنری یا تاریخی به بهترین شکل کمک می‌کند. برنامه فیزیکی باید موزه را به گونه‌ای طراحی کند که بازدیدکنندگان به آرامی و با آسانی تمامی اجزای مجموعه را ببینند و به تاریخچه یا هنری که موزه به نمایش می‌گذارد آشنا شوند.

فایلی که در این قسمت تقدیم می شود، مرچع برنامه فیزیکی موزه و استانداردهای طراحی معماری آن به حساب می آید. از اصلی ترین فضاهای یک موزه می توان به کتابخانه، گالری ها یا تالارها، ورودی و لابی، بخش اداری، خدماتی، نگهبانی، تاسیسات، پارکینگ و … می باشد که برنامه فیزیکی و استاندارد هر بخش بطور کامل و مشروح در این فایل بیان شده است.

برای تحلیل برنامه فیزیکی موزه به عنوان یک پروژه مهم و چالش‌برانگیز در زمینه معماری و طراحی داخلی، نیاز به توجه به جزئیات و نیازهای خاص موزه داریم. همچنین، تعامل نیازمند تخصص‌های مختلف از جمله معماری، طراحی داخلی، نورپردازی، موزه‌شناسی و مدیریت موزه است تا به اهداف و نیازهای موزه پاسخ دهد.

 • نوع فایل : پاورپوینت – 110 اسلاید
 • برای دانلود به انتهای مطلب مراجعه کنیدسه – پاورپوینت برنامه فیزیکی موزه

موزه باید بتواند جذابیت‌های خود را به نحوی به نمایش بگذارد که افراد ترغیب به بازدید شوند. از این رو، برنامه فیزیکی موزه باید توانایی ایجاد تأثیر بصری و تجربه‌های چندزمینه را داشته باشد. احداث موزه دارای اهدافی همچون آموزش، پژوهش، ارزش دادن به فرهنگ می باشد. اولین موزه ها در دنیا در سال های 1638 ساخته شده است. اولین موزه ها در کشورمان نیز زمان ساخت موزه شیخ صفی الدین اردبیلی بر می گردد.

برنامه فیزیکی موزه

موزه از نظر برنامه فیزیکی به سه بخش اصلی عمومی، خصوصی و بخش بین عمومی و خصوصی تقسیم می شوند. در این پاورپوینت بعد از بیان مبانی نظری موزه، اندازه فضاهای مختلف در موزه بیان شده است.
این برنامه شامل تعیین مکان و انتقال مجموعه‌ها و اشیاء نمایشی به گونه‌ای است که اثری همگانی و یکپارچه ایجاد کند. همچنین، انتخاب تجهیزات نمایشی، نورپردازی، تصویرسازی، و طراحی نمایشگاه‌ها جزء بخش‌های مهم این برنامه می‌باشد. در کنار این موارد، ایجاد فضاهای راحتی برای استراحت و یادگیری بازدیدکنندگان نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. برنامه فیزیکی موزه باید به گونه‌ای باشد که بازدیدکنندگان بتوانند به راحتی در فضاها حرکت کرده و تجربه معنی‌داری از بازدید موزه را کسب کنند.

 • نوع فایل : پاورپوینت – 48 اسلاید
 • برای دانلود به انتهای مطلب مراجعه کنیدچهار – استانداردها و ضوابط طراحی موزه

به منظور تحلیل برنامه فیزیکی یک موزه، مهم است که در نظر داشت که انواع موزه‌ها می‌توانند شامل موزه‌های هنری، تاریخی، علمی، طبیعت و بسیاری از موضوعات دیگر باشند، بنابراین نیازمندی‌های برنامه فیزیکی برای هر نوع موزه ممکن است متغیر باشد.

برنامه فیزیکی موزه باید به میزان مناسبی فضاهای اجتماعی مانند فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها نیز در نظر بگیرد. این فضاها مکمل تجربه بازدیدکنندگان موزه می‌شوند و امکان گذراندن اوقات فراغت را در محیطی دلپذیر و فراهم می‌کنند. موزه ها با توجه به داران بودن بخش های مختلف دارای استاندارد های زیادی در معماری می باشند. در این فایل بطور کامل استاندارد ها و ضوابط طراحی معماری موزه بررسی شده است.

فهرست موارد موجود در این فایل :

 •  کلیات موزه
 •  تاریخچه موزه
 •  اهداف موزه
 •  عرصه ها و بخش ها
 •  استانداردها و ضوابط طراحی
 •  فضاهای عمومی
 • و …

 

 • نوع فایل : پی دی اف – 40 صفحه
 • برای دانلود به انتهای مطلب مراجعه کنیدپنج – اصول، ضوابط و استانداردهای طراحی موزه

امکانات دسترسی برای افراد معلول، تأمین امنیت موزه و ایجاد حفاظت از اشیاء نمایشی از دیگر مواردی هستند که باید در برنامه فیزیکی موزه مدنظر قرار گیرند. این برنامه نه تنها تأثیر بر تجربه بازدیدکنندگان می‌گذارد، بلکه به ایجاد یک محیط امن و جذاب برای نگهداری از مجموعه نیز کمک می‌کند. تحلیل دقیق این نکات و تطبیق آنها با نوع موزه و جمعیت مورد نظر، می‌تواند به بهبود کیفیت موزه و تجربه بازدیدکنندگان کمک کند. در معماری موزه باید به این نکته توجه شود که فضاهای لازم برای استراحت بازدیدکنندگان فراهم شده باشد. از دیگر موارد مهم که در معماری موزه باید به آن توجه شود، استفاده از نور بخصوص نور طبیعی است.

برنامه فیزیکی موزه

مسیر حرکت و به اصطلاح مدار گردش بازدید کننده و نحوه هدایت آنها از دیگر موارد مهمی است که در استانداردهای طراحی موزه به آن تاکید شده است. این فایل جز بهترین و کامل ترین ها در مورد معماری موزه به شمار می رود. برنامه فیزیکی موزه باید به طور دقیق تعیین کند که چگونه اشیاء نمایشی بهترین‌طور به نمایش گذاشته شوند. این شامل تعیین مکان‌های بهینه برای نمایش اشیاء، نورپردازی مناسب، متن‌نویسی و توضیحات مرتبط با هر عنصر نمایشی و نحوه ایجاد ارتباط معنی‌دار بین اشیاء موجود در موزه می‌شود.

 • نوع فایل : پاورپوینت – 62 اسلاید
 • برای دانلود به انتهای مطلب مراجعه کنیددانلود همه فایل های معماری برنامه فیزیکی موزه

در قسمت های بالایی 4 فایل در مورد برنامه فیزیکی موزه و مطالعات موزه بیان شده است. در این بخش علاوه بر 4 فایل بالا موارد دیگری نیز وجود دارد که می توانید همه آنها را با هم دانلود کنید.

 

موارد موجود در پکیج (توضیحات هر پروژه در قسمت بالا ذکر شده است):

 • یک – مطالعات موزه (ورد – 70 صفحه)
 • دو – کامل ترین برنامه فیزیکی موزه (پاورپوینت – 110 اسلاید)
 • سه – پاورپوینت برنامه فیزیکی موزه (پاورپوینت – 48 اسلاید)
 • چهار – استانداردها و ضوابط طراحی موزه (پی دی اف – 40 صفحه)
 • پنج – اصول، ضوابط و استانداردهای طراحی موزه (پاورپوینت – 62 اسلاید)
 • سایر فایل های مرتبط با مطالعات موزه و برنامه فیزیکی (برنامه فیزیکی موزه فرش، اکسل برنامه فیزیکی موزه، چندین برنامه فیزیکی موزه های مختلف و …)

 

قیمت (همه موارد بالا با هم) : 85/500 تومان

 

لینک دانلود بلافاصله بعد از خرید نمایان می شود.


در صورت هرگونه مشکل با شماره 09307490566 تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *