دانلود 10 پروژه عالی تحلیل نمونه موردی موزه خارجی

موزه ها از مهم ترین و شاخص ترین ساختمان های فرهنگی هنری محسوب می شوند و محل جمع آوری، ثبت، حفاظت، تحقیق، توصیح و نمایش مدارک و آثار مهم هستند. این بناها شامل بخش های مختلفی می شوند که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. در این مطلب قصد داریم با دانلود 10 پروژه عالی تحلیل نمونه موردی موزه خارجی در خدمت شما باشیم.

بخش های مختلف موزه شامل نمایشگاه، گالری ها، آمفی تئاتر، کتابخانه ها، واحد اداری، واحد پژوهش، انبار یا مخزن، پارکینگ و تاسیسات می شوند. یک معمار در طراحی معماری موزه باید از اصول و ضوابط مربوط به بخش های مختلف آگاهی داشته باشد و آنها را در طراحی خود در نظر بگیرد. جایگیری فضاها،  ابعاد و فضای داخلی مربوط به آنها و ارتباط فضاها با یکدیگر از نکات بسیار مهم در طراحی معماری موزه به شمار می روند.

یک – بررسی موزه هنرهای عالی آتلانتا

معمار این موزه فردی به نام ریچارد میر است که از معروف ترین معمار های دنیا به شمار می آید. ساخت این موزه برای یادبود هواپیمای سقوط کرده در سال 1962 بود که حاضرین در هواپیما توسط شهرداری آتلانتا دعوت شده بودند.

تحلیل نمونه موردی موزه خارجی

بودجه ای که برای ساخت این موزه در نظر گرفته شده بود نزدیک به 8 میلیون دلار بوده که در زمینی با مساحت بالغ بر 12 هزار مترمربع ساخته شده است. سبک معماری استفاده شده در این موزه سبک سفید می باشد. در این فایل این موزه با ارائه پلان ها تحلیل شده است و مواردی همچون سازماندهی، دسترسی، نمای داخلی و بررسی شده اند.

 • نوع فایل : پاورپوینت – 55 اسلاید
 • برای دانلود به انتهای مطلب مراجعه کنید

 

دو – تحلیل وبررسی چندموزه خارجی

اولین موزه ای که در این فایل تحلیل شده است موزه گوگنهایم بیلبائو اسپانیا می باشد. معماری استفاده شده در ساخت این بنا از معروف ترین و بهترین ها در دنیا به شمار می آید. معماری دوبعدی و استفاده از تقابل از اصلی ترین سبک های ساخت این موزه است.

تحلیل نمونه موردی موزه خارجی

از اصلی ترین زیبایی های معماری این موزه المانی است که در ورودی آن تعبیه شده است. یک سگ بزرگ که با گل های مختلفی پوشانده شده است. در بخش های بعدی تحلیل موزه نمونه خارجی به مواردی همچون مصالح، نورپردازی، دیاگرام طبقات، تحلیل کامل پلان پرداخته شده است. از دیگر موزه هایی که در این فایل تحلیل شده است می توان به موزه هنر ریچارد میر در کشور آمریکا اشاره کرد.

 • نوع فایل : پاورپوینت – 98 اسلاید
 • برای دانلود به انتهای مطلب مراجعه کنید

 

 

سه – نمونه موردی موزه خارجی – موزه کیاسما

معمار این موزه فردی به نام استیون هل است که در سابقه خود طراحی معماری چندین موزه را دارا می باشد. موزه کیاسما در کشور فنلاند واقع شد است.

تحلیل نمونه موردی موزه

در این پاورپوینت با ارائه پلان های این موزه به تحلیل بنا، تحلیل ورودی موزه، دسترسی ها، سیرکولاسیون فضاها و تحلیل معماری داخلی آن پرداخته شده است. این موزه دارای 9 گالری دائمی و 13 گالری موقت است و از دیگر امکانات آن می توان به کتابخانه، تالار گردهمایی، کارگاه کودکان و … اشاره کرد.

 • نوع فایل : پاورپوینت – 48 اسلاید
 • برای دانلود به انتهای مطلب مراجعه کنید

 

 

چهار – موزه مرسدس بنز آلمان

موزه شرکت خودروسازی بنز در سال 2006 افتتاح شده است. این موزه در فضایی به مساحت بیش از 17 هزار مترمربع جای گرفته است. معماری این موزه به شکل سه گوش است و از زیباترین معماری ها برخوردار می باشد.این موزه در شهر اشتوتگارت آلمان واقع شده است.

 • نوع فایل : پاورپوینت – 46 اسلاید
 • برای دانلود به انتهای مطلب مراجعه کنید

 

 

پنج – نمونه موردی موزه خارجی – موزه هنر کیمبل

مهمترین شاخصه معماری این موزه، زیبایی معماری آن است. علاوه بر زیبایی این بنا در نورگیری طبیعی نیز یکی از بهترین ها به شمار می رود. در این پاورپیونت با ارائه پلان های موزه بخش های مختلف آن تحلیل شده است.

 • نوع فایل : پاورپوینت – 30 اسلاید
 • برای دانلود به انتهای مطلب مراجعه کنید

 

 

شش – تحلیل موزه دنور آمریکا

موزه دنور آمریکا از دیگر نمونه موردی موزه خارجی است که در این مطلب قصد داریم ارائه دهیم. این موزه در زمینی به مساحت 13 هزار مترمربع ساخته شده است. سال ساخت این موزه به 2006 بر میگردد. یکی از بخش های مهم معماری این موزه بال های آن است که به سمت آسمان ساخته شده است.

تحلیل نمونه موردی موزه خارجی

در ساخت این موزه از مصالح جدیدی مانند تیتانیوم استفاده شده است. گالری های این موزه طوری ساخته شده اند که برای مشاهده آنها باید از پله ها بالا رفت و این نکته جدیدی در معماری موزه های به شمار می رود. در سازه این موزه نیز از فلز و بتون استفاده شده است. در این فایل با ارائه پلان های موزه بخش های مختلف آن بطور کامل تحلیل شده است.

 • نوع فایل : پاورپوینت – 28 اسلاید
 • برای دانلود به انتهای مطلب مراجعه کنید

 

 

دانلود همه پروژه های نمونه موردی موزه خارجی

در این بخش می توانید همه پروژه هایی که در بخش های بالا معرفی شده است را با هم دانلود کنید. این مجموعه کامل ترین پکیج در زمینه نمونه موردی موزه خارجی به شمار می رود. علاوه بر پروژه های بالا چندین مورد دیگر در این پکیج وجود دارد که در لیست زیر آنها را مشاهده می کنید.

 

موارد موجود در پکیج (جزئیات هر پروژه در قسمت های بالایی توضیح داده شده است):

 • یک – بررسی موزه هنرهای عالی آتلانتا (پاورپوینت – 55 اسلاید)
 • دو – تحلیل وبررسی چندموزه خارجی (پاورپوینت – 98 اسلاید)
 • سه – نمونه موردی موزه خارجی – موزه کیاسما (پاورپوینت – 48 اسلاید)
 • چهار – موزه مرسدس بنز آلمان (پاورپوینت – 46 اسلاید)
 • پنج – نمونه موردی موزه خارجی – موزه هنر کیمبل (پاورپوینت – 30 اسلاید)
 • شش – تحلیل موزه دنور آمریکا (پاورپوینت – 28 اسلاید)
 • هفت – سایر موزه ها(موزه پل کلی، موزه فورت وورث، موزه هنر ميلواكی، موزه ماکسی و …)

 

قیمت (همه موارد بالا با هم) : 65/500 تومان

 

بعد از خرید بلافاصله لینک دانلود نمایان می شود.


در صورت هرگونه مشکل با شماره 09307490566 تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *