دانلود رایگان پلان اتوکد استخر (4 پروژه کامل استخر)

در سایت فایل معماری، پلان های رایگان بسیاری گنجانده شده است. از جمله می توان به پلان استخر سرپوشیده دارای جکوزی و سونا اشاره کرد. در این مطلب قصد داریم با دانلود رایگان پلان اتوکد استخر در قالب چند پروژه آماده در خدمت شما باشیم. قبل از آن نیز در مورد معماری استخر خانگی و عمومی مطالبی را آموزش خواهیم داد.

استانداردهای معماری استخر خانگی و مسکونی

وجود استخر خانگی دارای مزایای بسیاری است. خصوصی بودن، پاکیزگی، در دسترس بودن و استفاده تمام وقت می تواند چند نمونه از مزایای داشتن استخر خانگی باشد. اما قبل از ساخت استخر باید به نکاتی توجه کرد.

اولین چیزی که در معماری استخر خانگی باید در نظر گرفته شود، موقعیت قرارگیری آن است. به طور مثال اگر منزل شما دارای حیاط و فضای باز است می توان در آن استخر روباز ساخت. اگر فضای باز منزل این امکان را به شما نمی دهد پس باید یک استخر سرپوشیده برای خود در نظر بگیرید.

دانلود رایگان پلان اتوکد استخر (4 پروژه کامل استخر)

پس از مشخص شدن محل استخر باید تمام مراحل کار و جزئیات آن را بررسی کنید. مثلا بدانید که از چه مصالحی در ساخت استخر خانگی خود استفاده می کنید. بودجه، یکی از عوامل تعیین کننده در ساخت استخر خانگی محسوب می شود. همچنین به این نکته باید توجه داشته باشید که استخرهای خانگی به طور سالانه دارای هزینه حفظ و نگهداری می باشند.

محل قرار گیری استخر، ابعاد استخر، شکل استخر نیز از دیگر عوامل مهمی است که باید به آن توجه شود به خصوص اگر یک استخر خانگی روباز داشته باشید.

 

معماری استخر عمومی

در معماری استخر عمومی باید این مساله را مد نظر داشت که نمی توان از طرح های خاص و به اصطلاح فانتزی استفاده کرد مگر در طراحی استخرهای فرعی و کوچک تر. چرا که طرح مستطیل شکل استخر، باعث پایین آمدن هزینه ساخت، استفاده حداکثر از فضای سرپوشیده و کم ترین هدر رفت فضایی می شود. همچنین ایجاد بیشترین فضا برای شنای، شناگران را می دهد که هر کدام از این ها موضوعات مهمی برای کارفرما به حساب می آیند.

در معماری استخر عمومی اکثرا از مصالحی مانند کاشی و سرامیک جهت پوشش دیواره ها استفاده می شود. این مصالح را می توان به راحتی تمیز کرد و در برای شوینده های قوی نیز مقاوم هستند. همچنین این مصالح طرح های متنوعی دارند که در دست طراح را در معماری استخر عمومی باز می گذارد.

 

یک – دانلود رایگان پلان اتوکد استخر در مجتمع مسکونی

این مجتمع مسکونی زیبا یک استخر نسبتا بزرگ را در خود جای داده است. پلان استخر در مجتمع مسکونی شامل پلان بام نما کامل با ریزترین جزییات و برش، همراه با مبلمان کامل موضوع این فایل است که بصورت رایگان می توانید آن را دانلود کنید.

دانلود رایگان پلان اتوکد استخر در مجتمع مسکونی

با استفاده از لینک زیر می توانید این پلان را دانلود کنید:

دانلود رایگان

 

 

دو – دانلود رایگان پلان اتوکد استخر 

در این قسمت نیز می توانید بصورت رایگان یکی از پلان های مرتبط با استخر شنا را با همه جزئیات کامل دانلود کنید.

دانلود رایگان پلان استخر در مجتمع مسکونی

با کلیک بر روی دکمه زیر می توانید این پلان استخر را بصورت رایگان دانلود کنید.

دانلود رایگان

 

سه – دانلود پلان استخر رایگان – استخر ورزشی

این پلان مربوط به یک استخر ورزشی است که دارای یک استخر بزرگ برای مسابقات می باشد. علاوه بر پلان نماها و برش ها نیز در این مطلب قابل دانلود می باشند.

دانلود پلان استخر رایگان

با کلیک بر روی دکمه دانلود زیر می توانید این پلان استخر را بصورت رایگان دریافت کنید.

دانلود رایگان

 

 

چهار – دانلود پلان معماری استخر همراه با مقاطع

پلانی که در این بخش می توانید بصورت رایگان دانلود کنید، اختصاص به یک استخر دارد. با کلیک بر روی لینک زیر دانلود کنید:

دانلود رایگان

 

سایت فایل معماری و شهرسازی دارای مخزن بزرگی از مطالب در مورد معماری استخر به همراه انواع پلان استخر دارد که از لینک های زیر می توانید به آنها دسترسی داشته باشید :

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در صورت هرگونه مشکل با آیدی ما در تلگرام در ارتباط باشید :کلیک کنید
+