دانلود پروژه اقامتگاه بین راهی کامل شامل پمپ بنزین و …

سفر از اولین مفاهیمی بوده که بشر با آن مواجه شده است. امروزه سفر بخش مهمی از زندگی هر انسانی را شامل می شود. بیشترین نوع سفر در کشور و دنیا از طریق حمل و نقل جاده ای انجام می شود. از این جهت توجه به مجتمع های بین راهی و اقامتگاه های بین راهی بسیار اهمیت دارد. در این مطلب با دانلود پروژه اقامتگاه بین راهی در خدمت شما خواهیم بود.

معماری اقامتگاه بین راهی

کاروانسراها در گذشته بعنوان اقامتگاه های بین راهی شناخته می شدند. در ایران تعداد بسیار زیادی کاروانسرا وجود دارد که از معروف ترین آنها می توان به کاروانسرای شاه عباسی کرج و کاروانسرای دیرگجین شهر ری اشاره کرد.

در حال حاضر بیش از 80 درصد از ترابری و مسافرت ها از طریق جاده ها انجام می شود. به همین دلیل نیاز به استراحت در مسیر از نیازهای اصلی است. معماری اقامتگاه های بین راهی از چندین پیچیدگی برخوردار است. تک بنا بودن، ارائه سرویس های متعدد مثل پمپ بنزین، تعمیرگاه، مسجد، استراحتگاه، رستوران از جمله این پیچیدگی ها هستند.

پروژه اقامتگاه بین راهی

در گذشته هیچ استاندار خاصی برای مجتمع های رفاهی خدماتی در کشور وجود نداشت به همین دلیل نمونه های قدیمی معمولا غیراستاندارد می باشند.

اما در سال های اخیر با وضع استانداردهای جدید، مجتمع های خدمات رفاهی مجهز و استاندارد در بسیاری از مسیر های کشور دیده می شود. از جمله معروف ترین پروژه های کامل اقامتگاه بین راهی می توان به مجتمع افتاب و مهتاب در کشور اشاره کرد که امکانات بسیار عالی در خود جای داده اند.

 

دانلود پروژه اقامتگاه بین راهی

این اقامتگاه در جاده گلستان به بجنورد واقع شده است و دارای امکانات بسیار زیادی می باشد. در این پروژه کامل اقامتگاه میان راهی امکاناتی همچون رستوران، درمانگاه کوچک، فروشگاه، کافی شاپ و پمپ بنزین اشاره کرد. از مهمترین ویژگی های این پروژه اقامتگاه بین راهی می توان به وجود پرسپکتیو های طبقات اشاره کرد.

دانلود پروژه اقامتگاه بین راهی

موارد موجود در پروژه :

  • سایت پلان
  • پلان پمپ بنزین بین راهی به همراه برش، نما و پلان
  • پلان طبقه دوم اقامتگاه بین راهی به همراه برش، نما و …
  • پلان طبقه اول اقامتگاه به همراه برش،پرسپکتیو، نما و …
  • پلان طبقه همکف اقامتگاه به همراه نما، برش و پرسپکتیو
  • و …

 

  • قیمت : 9/500 تومان

 

 

در سایت فایل معماری، رساله اقامتگاه بین راهی قم به همراه سایر پروژه های مرتبط وجود دارد که می توانید از لینک های زیر می توانید به آنها دسترسی داشته باشید:

None found

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در صورت هرگونه مشکل با آیدی ما در تلگرام در ارتباط باشید :کلیک کنید
+