ضوابط معماری و کالبدی سازه های گلخانه ای

گلخانه ها معمولا دارای متراژهای بسیار بالایی هستند. معماری گلخانه یکی از پیچیده ترین طراحی ها در نوع خود به شمار می آید. در این مقاله از سایت فایل معماری قصد داریم چند فایل در مورد سازه های گلخانه ای ارائه کنیم.

صنعت گلخانه یکی از صنایع در حال پیشرفت در کشورمان است. در همین راستا تعداد گلخانه های ساخته شده در کشور هر روز در حال افزایش است. گلخانه ها بطور کلی به سه دسته تقسیم می شوند: گلخانه های تولیدی سبزی و صیفی، گلخانه های تولید گل و گیاهان، گلخانه های تولید قارچ

سازه های گلخانه ای

 

اما از نظر معماری، می توان گفت گلخانه ها به دسته های چوبی، فلزی تقسیم می شوند. بیشتر گلخانه های دارای پوشش هستند که معمولا بصورت پلاستیکی، شیشه ای، پلی کربنات است. در معماری گلخانه باید به مواردی همچون نوع محصول، شرایط اقلیمی و آب و هوایی، میزان سرمایه گذاری توجه کرد.

برای آنالیز سازه گلخانه، از چهار تیپ استفاده می شود. دو نوع از این تیپ ها، سازهای با سقف شیب دار و دو نوع دیگر با سقف قوسی می باشند. برای مدل هندسی سازه برنامه کامپیوتری (sap)، برای مدل سازی تیرها و ستون ها از المان قاب و مدل سازی پی ها با استفاده از المان پوسته استفاده شده است.

 

فایل های موجود در سازه های گلخانه ای :

  • سازه های گلخانه و نحوه ساخت (4 صفحه پی دی اف)
  • ضوابط انتخاب سیستم های گلخانه ای (15 صفحه پی دی اف)
  • ضوابط معماری و کالبدی گلخانه (68 صفحه پی دی اف)

 

  • قیمت : 6/500 تومان

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در صورت هرگونه مشکل با آیدی ما در تلگرام در ارتباط باشید :کلیک کنید