معماری بیمارستان و درمانگاه (برنامه فیزیکی، مطالعات، استاندارد و …)

طراحی معماری بیمارستان همیشه با مشکل و پیچدگی بسیاری همراه است. پیشرفت سریع تکنولوژی و تنوع خدمات و تخصصی های پزشکی از جمله پیچیدپی های معماری بیمارستان و درمانگاه به شمار می آید. از دیگر موارد بسیار مهم در احداث بیمارستان یا درمانگاه، انتخاب زمین مناسب است. زمین بیمارستان باید دارای ویژگی ها ی خاصی باشد، از جمله عدم آلودگی هوا، آرامیش محیط، دسترسی آسان.

معماری بیمارستان

علاوه بر همه اینها، وجود استانداردهای خاص، به پیچدگی های قبلی اضافه می کند.یکی از استانداردهای بیمارستان، تعداد تخت های آن است. این مورد بطور مستقیم بر معماری درمانگاه یا بیمارستان تاثیر گذار است.

در استانداردهای جهانی تعداد تخت برای هر هزار نفر یکی از مهم ترین ها به شمار می آید. مثلا در کشور انگلیس، استاندارد به ازای هر هزار نفر، سه تخت بیمارستان می باشد. این استانداردها در کشورهای مختلف متفاوت است.

معماری بیمارستان

بیمارستان به انواع مختلفی تقسیم می شوند. بیمارستان هایی که کمتر از 500 تخت داشته باشند، بعنوان بیمارستان های عمومی کوچک شناخته می شوند. اگر بیمارستان دارای 500 تا 1200 تخت باشد از آن به عنوان بیمارستان ناحیه ای یاد می شود.

بعضی از بیمارستان ها برای دانشجویان پزشکی تاسیس شده اند که با عنوان بیمارستان های آموزشی شناخته می شوند. یکی دیگر از انواع بیمارستان ها، بیمارستان های تخصصی هستند که به یک موضوع خاصی اختصاص داده می شوند. بطور مثلا بیمارستان اطفال یکی از بیمارستان های تخصصی به شمار می آید.

 

فایل شماره یک – پاورپوینت معماری بیمارستان (مطالعات بیمارستان)

این پاورپوینت دارای 65 اسلاید است. انتخاب زمین بیمارستان، سطوح بیمارستان ها و اندازه های آن، سطوح بیمارستان ها و اندازه های آن، تقسیم بندی بخش ها، مفهوم طرح ریزی، اشکال ساختمانی درمانگاه بیماران سرپایی، اتاقهای جراحی اصلی،
اتاق بیهوشی، اتاق شستشو، اتاق اشیاء استریل، داروخانه، بخش مراقبتهای ویژه، استاندارد ها، استانداردهای مختلف بخش جراحی، استانداردهای بخش کاتتریزاسیون  از جمله بخش های این پاورپوینت به حساب می آید.

در این پاورپوینت بطور کامل استانداردهای معماری هر بخش بیمارستان بطور کامل بیان شده است و یکی از کامل ترین پاورپوینت ها در این زمینه به شمار می آید.

  • تعداد اسلاید : 65 اسلاید قابل ویرایش

 

فایل شماره دو – برنامه فیزیکی درمانگاه

فایل ورد مشخصات فضایی پلی کلینیک شامل متراژ و سایر استانداردهای طراحی معماری درمانگاه است. همچنین دو پی دی اف طراحی بناهای معماری (247 صفحه) و راهنماجدول ي طراحي معماری درمانگاهها (15 صفحه) از سایر فایل های موجود در این پکیج است.

 

فایل شماره سه – پاورپوینت برنامه فیزیکی درمانگاه (طرح 4)

این پاورپوینت در 25 اسلاید بطور کامل همه بخش های یک بیمارستان را با مساخت و سایر نیازمندی ها مورد بررسی قرار داده است.

معماری بیمارستان

این پاورپوینت جز فایل های بسیار عالی به شمار می آید. در این فایل بطور بسیار جزئی به همه بخش های بیمارستان و معماری مرتبط با آن پرداخته شده است.

تعداد اسلاید : 25 اسلاید قابل ویرایش

 

فایل های مرتبط با معماری بیمارستان (فضای فیزیکی)

این پکیج دارای فایل های پی دی اف، پاورپوینت، ورد و … است که بطور کامل به معماری بیمارستان مرتبط است. اگر به دنبال پکیجی در مورد این موضوع هستند، فایل های ارائه شده در این مطلب جز بهترین ها هستند.

  • قیمت (همه سه فایل بالا با هم): 12/500 تومان

علاوه بر مطالب بالا، بسیاری از مطالب دیگر مرتبط با معماری درمانگاه و بیمارستان در سایت فایل معماری وجود دارد که با استفاده از لینک های زیر می توانید به آنها دسترسی داشته باشید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در صورت هرگونه مشکل با آیدی ما در تلگرام در ارتباط باشید :کلیک کنید