دانلود رایگان معماری درمانگاه – دستورالعمل، ضوابط و …

هر یک از فضاهای عمومی و خاص دارای استانداردهای خاص خود هستند. در معماری درمانگاه نیز استانداردهای وجود دارد. بطور کلی معماری فضاهای درمانی یکی از پیچیده ترین ها در معماری به شمار می آید. یکی از این پیچیدگی ها به 24 ساعته بودن خدمات در درمانگاه ها و بیمارستان ها است. همین مورد باعث می شود در طراحی های معماری، علاوه بر در نظر گرفتن فضاهای پزشکی، باید فضاها و امکانات رفاهی نیز در نظر گرفته شود.

معماری درمانگاه

رعایت اصول فنی و مهندسی در طراحی فضاهای درمانی اهمیت بسیاری دارد. ارتباط مستقیم نوع معماری با کیفیت ارائه خدمات، رضایت بیماران، صرفه جویی از جمله اهمیت های رعایت ضوابط در طراحی معماری بیمارستان و درمانگاه ها به شمار می آیند.

 

موارد موجود در فایل معماری درمانگاه

 

  • آئین نامه تاسیس درمانگاهها

ای پی دی اف در 12 صفحه به آینن نامه های وزارت بهداشت برای تاسیس درمانگاه ها می پردازد.

دانلود رایگان

 

  • دستورالعمل مرتبط با فضاهای درمانی و بيمارستانی

این فایل پی دی اف، بطور کامل معماری و فضاهای مورد نیاز با فضاهای درمانی و بیمارستانی را بررسی کرده است. این فایل نیز توسط وزارت بهداشت ارائه شده است. وجود مساخت بخش های مختلف یکی از ویژگی های این فایل به شمار می آید.

 

دانلود رایگان فایل 

 

علاوه بر مطالب بالا، فایل های فراوانی در مورد معماری بیمارستان در سایت وجود دارد. از آنجایی که طراحی معماری بیمارستان و درمانگاه جز پیچیده ترین و سخت ترین ها در رشته معماری به شمار می آید، سایت فایل معماری بخش ویژه ای در سایت را به این موضوع اختصاص داده است. پلان درمانگاه، قواعد و قوانین مرتبط با معماری بیمارستان و درمانگاه، پلان بیمارستان، بررسی نمونه موردی بیمارستان و درمانگاه و … از جمله مطالب منتشر شده در سایت فایل معماری است. با استفاده از لینک های زیر می توانید به هر یک از این مطالب دسترسی داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در صورت هرگونه مشکل با آیدی ما در تلگرام در ارتباط باشید :کلیک کنید