پاورپوینت نمونه موردی مجتمع مسکونی خارجی

معماری بیشتر از اینکه یه رشته باشد، یک فرهنگ است. هر کشور و هر شهری دارای فرهنگ خاص خود در معماری است. این نگاه خاص بخصوص در معماری مجتمع مسکونی بیشتر به چشم می آید. در این مطلب از سایت فایل معماری قصد داریم دو پاورپوینت نمونه موردی مجتمع مسکونی خارجی را ارائه دهیم.

پاورپوینت نمونه موردی مجتمع مسکونی خارجی

مجموعه مسکونی تيتان در کشور هند بنا نهاده شده است. استفاده از فضای باز میانی از جمله مهم ترین ویژگی معماری این مجتمع مسکونی به شمار می آید. این مجتمع مسکونی از روش ساخت خطی استفاده کرده است.

دومین مجتمع مسکونی که دراین پاورپوینت ها بررسی شده است مربوط به مجتمع مسکونی شن زار است که شامل 120 آپارتمان و پارکینگی با ظرفیت نزدیک به 200 خودرو می باشد. از مهم ترین ویژگی های این مجتمع مسکونی می توان به ساخته شدن در کنار رودخانه و همچنین طولی بودن آن اشاره کرد.

مجتمع مسکونی خارجی

مجتمع مسکونی تالمات دیگر نمونه بررسی شده است که در کشور سوئیس واقع شده است. این مجتمع نزدیک به 70 واحد مسکونی دارد.  از دیگر موارد بررسی شده در پاورپوینت نمونه موردی مجتمع مسکونی می توان به محله مسکونی رابرن انگلیس، مجموعه مسکونی بران نادران سوییس و … اشاره کرد.

پاورپوینت دوم مربوط به مجتمع پوتسدامرپلاتز در برلین آلمان است. در این پاورپوینت پس از بررسی پلان سایت و بیان تاریخچه، اهداف پروژه نیز بیان شده است. دسترسی ها، تفکیک کاربری های مجموعه، مسیر پیاده در یک واحد همسایگی مجموعه، بررسی پوشش گیاهی، خط آسمان و … از جمله بخش های این پاورپوینت می باشند.

 

  • قیمت : 5 هزار تومان
  • تعداد اسلاید پاورپوینت اول : 26 اسلاید قابل ویرایش
  • تعداد اسلاید پاورپوینت دوم : 24 اسلاید قابل ویرایش

 

در سایت فایل معماری نمونه موردی مجتمع مسکونی ایرانی از جمله مجتمع مسکونی زیتون اصفهان و چند نمونه مرتبط با مطالعات طرح 5 معماری وجود دارد که می توانید از لینک های زیر به آنها دسترسی داشته باشید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در صورت هرگونه مشکل با آیدی ما در تلگرام در ارتباط باشید :کلیک کنید