دانلود 6 پروژه کامل تحلیل نمونه موردی موزه ایرانی و داخلی

کلمه موزه ریشه یونانی داشته و از روی معبدی که به موزه اختصاص داشته اقتباس شده است. در دوران باستان و کلاسیک موزه محل پرستش موزه ها بود. در این مطلب با دانلود 6 پروژه کامل تحلیل نمونه موردی موزه ایرانی و داخلی در خدمت شما خواهیم بود.

موزه ها در واقع خدایان هنر بودند که هنرها و رویدادهای باشکوهی از قبیل هنرهای عامیانه، موسیقی، شعر و هماهنگ سازی به آنها نسبت داده شده است. موزه یکی از مهم ترین و شاخص ترین ساختمان های فرهنگی هنری به شمار می رود. مهم ترین وظیفه موزه ها جمع آوری، ثبت، حفاظت، تحقیق، توضیح و نمایش برخی مدارک مهم است.

موزه ها دارای تاریخچه بسیار غنی بوده که از نگرش و فلسفه های بسیار زیادی در دنیا تاثیر پذیرفته اند. در دهه های گذشته معماران مشهوری همچون جان نوول، زاها حدید، نورمن فاستر و کنگو کوما آثار شگفت انگیزی از معماری موزه را ارائه کرده اند. برای ارائه یک طراحی دقیق و حساب شده معمار لازم است که از اصول طراحی موزه و فضاهای جانبی آن آگاهی کامل داشته باشد.

یک – تحلیل چند نمونه موردی موزه ایرانی و خارجی

در این فایل چندین موزه داخلی با ارائه پلان ها بطور کامل تحلیل شده است. اولین موزه ای که در این پاورپوینت تحلیل شده است، موزه هنرهای معاصر در تهران است. این موزه در سال 1356 تاسیس شده است.

نمونه موردی موزه ایرانی

مساحت این موزه بیش از 8 هزار متر مربع می باشد. نوع معماری این موزه ترکیبی از مدرن بودن و سنت است و معمار آن کامران دیبا از معروف ترین معماران ایرانی است. پلان های این موزه (بصورت عکس) بطور کامل در این بخش از فایل ارائه و تحلیل شده است.

موزه فرش تهران از دیگر موزه هایی است که در این فایل بصورت کامل تحلیل شده است. این موزه در سال 1354 ساخته شده است. این موزه از بزرگترین موزه های فرش در کل دنیا به حساب می آید که مساحتی بالغ بر 3 هزار متر مربع دارد. در تحلیل این موزه ماتریس ارتباط فضایی مکان های موزه و پلان های آن بررسی شده است.

در این فایل چندین نمونه موردی خارجی موزه از جمله موزه یهود در برلین و موزه هنرهای عالی آتلانتا نیز بررسی شده است. پلان ها، دسترسی ها، نقاط ضعف و قوت و … از جمله مواردی است که در این فایل جای داده شده است.

 • نوع فایل : پاورپوینت – 117 اسلاید
 • برای دانلود به انتهای مطلب مراجعه کنید

 

دو – تحلیل نمونه موردی موزه فرش

تاسیس موزه فرش تهران به پیشنهاد متخصصان این حوزه در دهه 50 شمسی ساخته شده است. این موزه در خیابان فاطمی تهران واقع شده است. علاوه بر موضوع موزه، معماری این موزه یکی از دلایل شهرت آن می باشد. این موزه در زمینی با مساحت 3400 مترمربع بنا شده است.

نمونه موردی موزه فرش

پلان موزه فرش به گونه طراحی شده است که دارای یک لابی در مرکز می باشد و از این لابی می توان به گالری های مختلف دسترسی داشت. یکی از زیباهایی طراحی داخلی موزه استفاده از سقف کاذب است که با نورپردازی ویژه ای زیبایی آن را چند برار کرده است. از دیگر بخش های این موزه می توان به کتابخانه، موزه سمعی، نمایشگاه های دائمی، اتاق کنترل سیستم حفاظتی، بخش اداری، بخش آموزشی، چایخانه اشاره کرد.

 • نوع فایل : پاورپوینت – 24 اسلاید
 • برای دانلود به انتهای مطلب مراجعه کنید

 

 

سه – تحلیل نمونه موردی موزه هنرهای معاصر تهران

موزه هنرهای معاصر ایران در خیابان کشاورز تهران و در نزدیکی پارک لاله واقع شده است. وسعت این موزه بالغ بر 8 هزار مترمربع است. محوطه سازی با استفاده از فضای سبز از دیگر موارد مهم در مورد این موزه می باشد.

نمونه موردی موزه ایرانی

در پاورپوینت های تحلیل نمونه موردی داخلی موزه هنرهای معاصر تهران، مواردی همچون معماری داخلی بنا، بادگیرها و رمپ ها، پلان ها و … بررسی شده است. موزه دارای 8 گالری اصلی بوده و تجهیزات مدرنی برای نمایش بهتر آثار هنری استفاده شده است.

 • نوع فایل : 4 پاورپوینت جمعا 80 اسلاید + پی دی اف 30 صفحه
 • برای دانلود به انتهای مطلب مراجعه کنید

 

 

چهار – تحلیل موزه آبگینه

موزه آبگینه بطور تخصصی موزه شیشه و سفال به شمار می رود. این موزه در سال 1355 تاسیس شده است و کار ساخت آن در سال 1359 به پایان رسیده است.

نمونه موردی موزه داخلی

این موزه دارای 7 تالار اصلی می باشد که از جمله آنها می توان به تالار مینا و تالار بلور اشاره کرد. تعداد اشیا موجود دراین موزه بالغ بر 2 هزار مورد که تا کنون فقط 700 عدد به نمایش عموم در آمده است.

 • نوع فایل : پی دی اف 27 صفحه
 • برای دانلود به انتهای مطلب مراجعه کنید

 

پنج – نمونه موردی موزه ایرانی دفاع مقدس

باغ موزه دفاع مقدس از دیگر مواردی است که در این مطلب به تحلیل آن پرداخته شده است. این موزه در تهران و در محدوده خیابان حقانی واقع است. موزه دفاع مقدس دارای مساحتی بالغ بر 20 هکتار است و در سال تاسیس آن 1391 می باشد.

نمونه موردی موزه ایرانی

از بخش های تخصصی این موزه می توان به کتابخانه دفاع مقدس با کتاب های فراوان در این حوزه اشاره کرد. از جذاب ترین بخش های موزه دفاع مقدس می توان به نمایش تجهیزات جنگی نام برد. انواع هواپیمای شکاری و موشک ها در این بخش به نمایش درآمده است. دریاچه آب نما، برج پرچم، مسجد جامع از دیگر بخش های مهم موزه به شمار می روند.

 • نوع فایل : پاورپوینت – 19 اسلاید
 • برای دانلود به انتهای مطلب مراجعه کنید

 

شش – مطالعات موزه با تکیه بر موزه قلعه والی ایلام

از اصلی ترین اهداف ساخت موزه ها می توان به ایجاد ارتباط فرهنگی با موضوع موزه می باشد. موزه ها به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که عبارتند از موزه های هنری و تاریخی، موزه های علمی، موزه های اختصاصی و موزه های انسان شناسی.

هر موزه از بخش های مختلفی ایجاد می شوند که از مهمترین بخش های آن می توان به بخش اداری، گالری، اتاق مطالعه، کتابخانه، اتاق نمایش و فروشگاه ها اشاره کرد. در این پاورپوینت بصورت تخصصی مطالعات موزه با تکیه بر موزه قلعه والی ایلام انجام شده است و در انتهای فایل چندین موزه بعنوان نمونه نیز تحلیل شده است.

 • نوع فایل : پاورپوینت – 214 اسلاید
 • برای دانلود به انتهای مطلب مراجعه کنید

 

دانلود همه پروژه های نمونه موردی موزه ایرانی

در این بخش می توانید همه پروژه های معرفی شده در بخش های بالا را با هم دانلود کنید. این مجموعه کامل ترین پکیج منتشر شده در مورد موزه ایرانی است که تا کنون در سطح اینترنت منتشر شده است.

 

پکیج شامل موارد زیر است (توضیحات هر پروژه در قسمت های بالا ذکر شده است):

 • یک – تحلیل چند نمونه موردی موزه ایرانی و خارجی (پاورپوینت – 117 اسلاید)
 • دو – تحلیل نمونه موردی موزه فرش (پاورپوینت – 24 اسلاید)
 • سه – تحلیل نمونه موردی موزه هنرهای معاصر تهران (4 پاورپوینت جمعا 80 اسلاید + پی دی اف 30 صفحه)
 • چهار – تحلیل موزه آبگینه (پی دی اف 27 صفحه)
 • پنج – نمونه موردی موزه داخلی دفاع مقدس (پاورپوینت – 19 اسلاید)
 • شش – مطالعات موزه با تکیه بر موزه قلعه والی ایلام (پاورپوینت – 214 اسلاید)

 

قیمت (همه موارد بالا با هم) : 85/500 تومان

 

لینک دانلود بلافاصله بعد از خرید نمایان خواهد شد


در صورت هرگونه مشکل با شماره 09307490566 تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *