استانداردهای ساخت هتل دو ستاره شامل چه مواردی می شوند؟

استانداردهای ساخت هتل دو ستاره به مراتب خاص تر نسبت به استانداردهای ساخت هتل یک ستاره هستند و بدیهی است که باید یک هتل دو ستاره را در زمینی وسیع تر و با متراژ بزرگ تر، بنا کرد. البته شباهت هایی نیز در این دو سبک هتل وجود دارد که یکی از آن ها، حداقل تعداد اتاق 15 عدد است. به این معنا که شما می توانید با داشتن تنها 15 اتاق، هم هتل یک ستاره و هم هتل دو ستاره بنا کنید.

هتل دو ستاره

در هتل ها برای هر اتاق دو نفره، 9 متر مربع مساحت در نظر گرفته می شود و همین طور اتاق های یک تخته یا یک نفره، باید حداقل 8 متر مربع مساحت داشته باشد. این مساحت جدای بخش حمام، بالکن یا ورودی اتاق است و در صورتی که هر یک از این فضاها به اتاق محل اقامت مسافران در هتل افزوده شود، باید متراژ معادل آن نیز به مساحت 9 یا 8 متر مربع افزوده گردد.

در صورتی که هتل دارای بیش از دو طبقه باشد، حتما وجود آسانسور ضروری خواهد بود و باید در پلان اولیه هتل دو ستاره، محل آن پیش بینی شود. نکته: همین طور در هتل های دو ستاره، به یک اتاق نشیمن عمومی نیاز داریم که در آن تلویزیون قرار داده شود. این اتاق باید ظرفیت حداقل یک سوم از تعداد مسافران هتل در حالت تکمیل ظرفیت را داشته باشد.

هتل دو ستاره

وجود رستوران در هتل های 2 ستاره ضروری است و حداقل باید دارای یک رستوران با ظرفیت دست کم یک سوم مسافران هتل باشند. به علاوه رختشویخانه، میز پذیرش و … را نیز داریم. پرسنل بخش پذیرش هتل های دو ستاره، باید یک زبان خارجی (ترجیحا انگلیسی) را مسلط باشند و این در قواعد و استانداردهای راه اندازی هتل های دو ستاره، قید ضرورت دارد.

در هتل های 2 ستاره تمامی اتاق ها با سرویس بهداشتی همراه هستند و البته در راهرو و کوریدور هر طبقه نیز یک سرویس بهداشتی مخصوص بانوان و یک سرویس بهداشتی مخصوص آقایان را داریم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در صورت هرگونه مشکل با آیدی ما در تلگرام در ارتباط باشید :کلیک کنید