استانداردهای ساخت هتل سه ستاره چه مواردی هستند؟

در استانداردهای ساخت هتل سه ستاره می بینیم که باید حداقل 30 اتاق در پلان اولیه در نظر گرفته شوند. حال این 30 اتاق می تواند در انواع اتاق های یک تخته، دو تخته یا سوئیت سه تخته باشند. به هر ترتیب نیازمند حداقل 30 فضای مستقل در هتل هستیم.

هتل سه ستاره

در هر یک از این اتاق ها و در واقع واحدهای اقامتی، باید سیستم های سرمایش و گرمایش تعبیه شود. هر اتاق یک نفره باید حداقل 10 متر مربع فضا داشته و هر اتاق دو نفره نیز مساحتی 13 متر مربعی دارا خواهد بود.

لازم به ذکر است که این مساحت به جز بخش بالکن، حمام و سرویس بهداشتی و همین طور بخش ورودی اتاق، در نظر گرفته می شود. راهروها باید در این هتل، مفروش بوده و دیوارهای آن تا حد امکان زیباسازی شده باشد. استفاده از کاغذدیواری های درخور در طراحی داخلی فضاهای عمومی هتل های سه ستاره، مناسب خواهد بود.

در صورتی که در پلان ساخت هتل سه ستاره، بیش از دو طبقه داشته باشیم، تعبیه آسانسور ضرورت پیدا می کند. در بخش کارکنان قسمت پذیرش هتل های سه ستاره نیز نیازمند پرسنلی با دانستن حداقل یک زبان خارجی هستیم و همین طور ست پوشش یکدست و یونیفرمی برای این کارکنان، باید در نظر گرفته شود.

هتل سه ستاره

در هتل های 3 ستاره باید حتما رختشویخانه و خشک شویی داشته باشیم و این بخش ها غالبا در طبقه اول نقشه یا طبقه همکف قرار داده می شوند. در کنار این ها، اتاق استراحت کارکنان هتل و سرویس ارائه روزنامه و مجله به مسافران را نیز در استانداردهای راه اندازی هتل های سه ستاره داریم.

در هتل های سه ستاره سرویس پذیرش به صورت شبانه روزی دایر بوده و خدمات پذیرایی نیز 24 ساعته ارائه می شود. همچنین اتاق نشیمن با ظرفیت حداقل یک سوم مسافران ظرفیت تکمیل هتل را داریم. خدمات پستی و باربری در هتل های سه ستاره ضرورت دارد و باید برای پارک خودروی مسافران پارکینگ تعبیه شده یا جای پارک مناسب در نظر گرفته شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در صورت هرگونه مشکل با آیدی ما در تلگرام در ارتباط باشید :کلیک کنید