دانلود رایگان پاورپوینت آب انبار به همراه چند پی دی اف رایگان

در سایت فایل های شهرسازی، معماری و عمران توجه ویژه ای به معماری اسلامی و ایرانی شده است. یکی از موضوعاتی که در معماری اسلامی و کهن ایران بسیار پر رنگ می باشد، آب انبار است. آب انبار ها فضایی برای ذخیره آب بوده اند که بیشتر در نواحی گرمسیر و کویری شکل گرفته اند. معماری خاص این بناها بخصوص در استان های یزد و قزوین همیشه مورد توجه بوده است. در این مطلب قصد داریم با دانلود رایگان پاورپوینت آب انبار در خدمت شما باشیم.

فایل یک – دانلود رایگان پاورپوینت آب انبار

این پاورپوینت آب انبار در ابتدا تاریخچه بناها را بررسی می کند. در بخش بعدی دلایل ایجاد و احداث این بناها بررسی می شود. آب انبارها عملکردهای گوناگونی داشتند و از این جهت به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شوند. از جمله این موارد می توان به آب انبار های خصوصی یا عمومی اشاره کرد. از انواع دیگر این بنا می توان به روستایی، شهری، قلعه ای، میان راهی و بیابانی اشاره کرد که از نظر معماری و عملکرد با یکدیگر تفاوت دارند.

نکته جالب در این مورد بناهای مرتبط با آب این است که علاوه بر مناطق گرمسیر و خشک در مناطق کوهستانی نیز مشاهده می شوند. حتی در سواحل جنوبی و شمالی نیز حجم قابل توجهی از این بناها مشاهده می شود. گنبد، طاق و تویزه مسقف از جمله بخش های اصلی معماری هر آب انبار به شمار می آیند.

  • نوع فایل: پاورپوینت
  • تعداد اسلاید : 15 – قابل ویرایش

دانلود رایگان

 

فایل دو – آب انبار سردار بزرگ قزوین و نقش آن در زندگی فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی مردم ری

کشورمان ایران در اقلیم خشکی قرار گرفته است. از همین جهت جمع آوری و نگهداشت آب یکی از مهمترین مسائل از قدیم تا کنون بوده است. آب انبار سردار بزرگ که در محله راه ری سابق و سپه کنونی واقع شده است، یکی از قدیمی ترین و بزرگترین ها در این زمینه به شمار می آید.

دانلود رایگان پاورپوینت آب انبار

در گذشته تعداد آب انبارها بسیار زیاد بوده اند بطوریکه درزمانی در قزوین بیش از 130 انبار آب وجود داشته است که در حال حاضر این تعداد به کمتر از ده عدد رسیده است. انبار آب سردار دارای اظلاعی بیش از 16 متر است که دارای سقفی گنبدی می باشد. این پی دی اف بطور کامل این بنا را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است.

  • نوع فایل : پی دی اف
  • تعداد صفحات : 12

دانلود رایگان

 

 

فایل سه – بررسی آب انبار شش بادگیر شهر یزد

این مقاله با عنوان آب انبار الگویی پادار در معماری بومی و سنتی ایرانی بصورت موردی به بررسی بنای شش بادگیر شهر یزد می پردازد. توجه به معماری، مصالح به کار رفته، توضیحات کامل در مورد بنا، پلان بنا، از جمله بخش های این پی دی اف کامل است.

دانلود رایگان پاورپوینت آب انبار

حجم مخزن این انبار بیش از 2 هزار متر مکعب است. این بنا بیش از 50 پله دارد و سردر آن یکی از زیباترین ها در نوع خود به شمار می آید. این بنا در ابتدا دارای 6 بادگیر نبوده است. بلکه در هنگام ساخت فقط سه بادگیر داشته است و بادگیرهای دیگر به مرور به آن اضافه شده است. این مقاله بصورت رایگان در سایت فایل های معماری، شهرسازی و عمران قابل دانلود است.

  • نوع فایل : پی دی اف
  • تعداد صفحات : 22

دانلود رایگان

 

 

فایل چهار – پی دی اف معماری اب آنبارها

این پی دی اف بصورت مختصر معماری آب انبار و تاریخچه و همچنین کارکرد این بناها را مورد بررسی قرار می دهد.

  • نوع فایل : پی دی اف
  • تعداد صفحات : 19

دانلود رایگان

 

 

فایل پنج – تکنولوژی آبرسانی کویر

در این مقاله نیز بطور کامل به ابعاد گوناگون بناهای مرتبط با آب و آبرسانی بخصوص در کویر پرداخته می شود.

  • نوع فایل : پی دی اف
  • تعداد صفحات : 11

دانلود رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در صورت هرگونه مشکل با آیدی ما در تلگرام در ارتباط باشید :کلیک کنید
+