گودبرداری با بیل مکانیکی + نکات مهم آن

گودبرداری با بیل مکانیکی بسیار رایج است و در بسیاری از موقعیت ها، از این وسیله، برای برداشت خاک استفاده می شود. اما چیزی که در خصوص انجام گودبرداری به وسیله بیل مکانیکی باید در نظر داشته باشید، هماهنگی های لازم را به انجام برسانید.

گودبرداری با بیل مکانیکی

گودبرداری با بیل مکانیکی

پیش از انجام هر عملیاتی، باید محدوده گودبرداری به درستی مشخص و علامت گذاری شده باشد. در گام بعدی لازم است که حتما ارتفاع بیل مکانیکی به درستی انتخاب شود. ارتفاع سکو و ارتفاع دیواره کامیون، نباید تفاوت چندانی با هم داشته باشند تا در فرآیند انجام کار، اختلالی ایجاد نشود.

همین طور جای دهی مناسب میله حفاری در عملکرد صحیح، اهمیت زیادی دارد. با هر بار برداشت خاک، باید دور تا دور آن، پاکسازی شود و ریسکی از جهت بازگشت خاک و ریزش آن به داخل بخش حفاری شده، نداشته باشیم.

گودبرداری با بیل مکانیکی

با هر بار پر کردن سطل بیل مکانیکی، باید در حرکت دادن آن، احتیاط کامل صورت بگیرد. عبور دادن آن از محلی که افراد در حال عبور و مرور هستند یا کارگران به کار مشغولند، به هیچ وجه پذیرفته نیست و همیشه باید امکان ریزش خاک و آوار شدن را در نظر داشت. (به علاوه با استفاده از بوم شناور ولوو، می توانید حین برداشت خاک نیز به ثابت قرار گرفتن سطل بیل مکانیکی کمک کنید و انجام عملیات با سهولت بیشتری همراه شود.)

 

 

به علاوه اپراتور بیل مکانیکی باید این موضوع را در نظر بگیرید که سطل بیل مکانیکی، ظرفیتی خاص و استاندارد دارد و نباید در هر بار برداشت خاک، بیش از آن حفاری صورت بگیرد.

نکته: به یاد داشته باشید تست بیل مکانیکی پیش از شروع کار و بررسی عملکرد آن، باعث می شود که هیچ گونه اختلالی در زمان اجرای پروژه خاک برداری صورت نگرفته و این وسیله در کنار سایر تجهیزات، عملکرد خود را به درستی به انجام برساند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در صورت هرگونه مشکل با آیدی ما در تلگرام در ارتباط باشید :کلیک کنید